Bayramda barış mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını, Muğla’nın Marmaris ilçesi Karacasöğüt Mahallesi’nde bulunan Okluk Millet Camii’nde kıldı. Bayram namazına Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz ile Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de katıldı.

‘Bir olmalıyız’

Bayram namazının ardından camideki vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nasıl bizim için Ayasofya Cami-i Şerifi’nin kutlu açılışı müyesser olduysa, Haremi Şerif’in de açılışını bu millete nasip eylesin” dedi. “Birbirimizi sevmeliyiz. Bir beraber olarak bu millet yoluna devam etmeli” diyen Erdoğan, bayramda büyüklerin ziyaret edilmesinin önemini vurgulayarak “Kurban Bayramı’nda bu yakınlığı yaşamalıyız, yaşatmalıyız. Dargınlar küskünler varsa bir olmalıyız, beraber olmalıyız, bu dargınlığı küskünlüğü atmalıyız” dedi. 

Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında da “Bayramın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Filistin ve Sudan başta olmak üzere gönül coğrafyamıza barış getirmesini diliyorum. Bayramımız mübarek olsun” ifadelerine yer verdi.

Bahçeli ve Özel’le telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli telefonda görüştü. Görüşmede, Erdoğan ve Bahçeli’nin karşılıklı olarak birbirlerinin bayramını tebrik ettiği belirtildi. Erdoğan, bayram dolayısı ile CHP lideri Özgür Özel’le de görüştü. Erdoğan ve Özel, birbirlerinin Babalar Günü’nü de kutladı. Erdoğan, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Irak liderleriyle de telefonla görüşerek bayramlaştı.

Emine Erdoğan’dan Babalar Günü paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Babalar Günü mesajında “Rahmetli babamı hasret ve dua ile yâd ediyor, değerli eşimin ve tüm babaların Babalar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi. Emine Erdoğan “Zulme rağmen çocuklarına umut olmaya devam eden Filistinli babaların acısını yürekten paylaşıyor, içlerindeki direnç ateşinin hiç sönmemesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir