Sadece Odatv okurları bilecek… İYİ Parti’de büyük operasyon

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Aday olmayacağım” diyerek 27 Nisan’da kongre kararı aldı. Bu kararın ardından partinin önemli isimleri adaylıklarını açıkladı ve kongre süreci başladı.

Bu kararı değerlendiren MHP lideri Devlet Bahçeli şaşırtıcı bir açıklama ile kafaları karıştırdı.

Bayramın ilk günü, gazetecilerin sorusu üzerine, “Hanımefendi görevinde kalmalı” dedi.

Aslında bu bir açıklamanın ötesinde, düğmeye basmaktı.

Bahçeli’nin bu sözlerinden sonra bir grup İYİ Parti milletvekili ve parti yöneticisi önümüzdeki Pazar günü Meral Akşener’in evine giderek “Ayrılmayın. Kongreyi erteleyin, siz de aday olun” demek için girişimlere başladı.

Bu gelişme üzerine, Genel Başkan adaylığını açıklayan Koray Aydın, “Kongre’nin ertelenmesi İYİ Parti’nin imajı açısından olumsuz ve tehlikelidir” diyerek net bir tavır aldı.

KİLİT NOKTA: DÜĞMEYE KİM BASTI

Buraya kadar olan gelişmeleri herkes her yerden öğrendi. Ancak Odatv işin aslını açıklıyor.

Meral Akşener’i kararından vazgeçirmek üzere düğmeye basarak, milletvekilleri ve parti yöneticilerini arayan kişi Aydın Milletvekili Ömer Karakaş.

PEKİ ÖMER KARAKAŞ KİM

Ömer Karakaş, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin uzun yıllar özel kalem müdürlüğünü yapan, en yakın çalışma arkadaşı. Meselenin düğümü de burada. Devlet Bahçeli, bayramın birinci günü, Meral Akşener’e “Ayrılma, Parti’nin başında kal” çağrısı yapıyor. Aynı gün, eski özel kalem müdürü, İYİ Partilileri arayarak “Meral Akşener’e ayrılma, Parti’nin başında kal” demek üzere ziyaret planlıyor.

BAHÇELİ-KÜLLİYE OPERASYONU MU

İYİ Partililer bir süredir Meral Akşener ile Külliye arasında dirsek teması olduğunu biliyor. Bu temasta, İYİ Partili Oktay Vural’ın köprü olduğu dillendiriliyor. Hatta Oktay Vural’ın seçim gecesi istifa kararı alan Meral Akşener’e “Beyefendiyi arasaydınız” dediği iddia ediliyor. Oktay Vural’ın bu sözünden 10 dakika sonra Akşener’in özel kalem müdürü Esma Bekar’ın makama girerek “Hanımefendi arıyor” dediği de partililer tarafından dillendiriliyor.

2018 yılında Afyon Çalıştayı’ndan istifa ettikten sonra, Meral Akşener’in partililerin evinin önüne giderek göreve çağırmalarından sonra kurultayda yeniden aday olduğunu hatırlayın.

O zaman parti içinden yapılan bu operasyon sonuç almış ve Akşener yeniden partisinin başına geçmişti. Ancak bu kez çağrıyı partililer değil Bahçeli yaptı ve Bahçeli’nin eski özel kalem müdürünün çağrısıyla milletvekilleri Akşener’in evine gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir